Okay Temiz (Perküsyon):

Ülkemizde yaygın olarak tanınan Okay Temiz, yurtdışındada gitgide artan bir üne ulaşmıştır. Yıllarca “müzisyenlerin müzisyeni” olarak bilinen sanatçı, günümüzde heyecan verici ve yaratıcı çalışıyla çok kültürlü bir müzik türüne özgün bir yaklaşım sergilemektedir. Klasik bir eğitimden geçmiş ve Türk halk müziği ortamında yetişmiş bir sanatçı olmanın yanısıra, İsveç’te uzun yıllar kalması sonucu, Türk folkunu batı cazıyla birleştirme yönünde başarılı çalışmalar yapmıştır. Yıllar süren araştırmalar sonucu topladığı tüm vurma sazları kullanan Temiz, sayısı 220’yi aşan festivallere katılmış, yaklaşık 2600 kadar konsere çıkmıştır. Sanatçının kullandığı egzotik vurma sazların arasında Quicca, Berimbau, Talking Drums, Kalimba ve kendi icadı olan “Sampler”, “Sihirli Piramid”i sayabiliriz. Türk müzisyenlerin en iyileri ile çalışan Temiz’in kompozisyonları, çoğunlukla Türk motifleri üzerine kuruludur ve Afrika, Güney Amerika ritmlerinden faydalanılmıştır.

Barış Ertürk (Saksafon):

1979 da doğdu. Lise yıllarında gitar ile hobi olarak başladığı müzik çalışmaları İTÜ’de okurken edindiği bir saksafon ile yön değiştirdi. 2007 yılında Butch Morris, Donovan Mixon, Selen Gülün ,Can Kozlu, Kamil Özler gibi isimlerle çalışma fırsatı bulduğu Bilgi Üniversitesinden mezun oldu. Bu yıllarda Ricky Ford tarafından kurulan RF Orchestra ve kendi grubu Teneffüs ile yurtiçi ve yurtdışı birçok festival ve etkinlikte yer almıştır. Bunun dışında TRT hafif müzik ve caz orkestrası, Istanbul Superband, Crr Bigband, Önder Focan’s Purple in Blue, Ayhan Sicimoğlu Latin Allstars, Bora Uzer gibi isimlerle de çalışmış olan Barış 2008’de Istanbul Dans Tıyatrosu Topluluğunun Tiyatro Festivali çerçevesinde sahnelenen “Yüzleşme” adlı koreografisinin müziklerini üstlendi. Aynı sene koreografisini Didem Ertan’ın yaptığı “Çıkış” adlı eserin müzik tasarımını yaptı. Moğollar, Elif Çağlar, Sezen Aksu, Sertab Erener,Ayhan Sicimoğlu 100 derece, Ceynur, Ceylan Ertem gibi sanatçılar kayıtlarında yer aldığı isimler arasındadır.

Herman Artuç (Davul):

Orta okul yıllarında, şef Hagop Mamigonyan yönetimindeki, Lusavoriç Korosu’nda müzik hayatına başladı. 1996 yılında, dönemin caz davulcularından, Feyyaz Çakmak‘la çalışmaya başladığı günden bugüne davul öğrenmek ve bir orkestrada müzik yapmak isteyen 7’den 70’e, her yaştan yüzlerce kişiye davul ve orkestrasyon dersleri vererek devam etmektedir. 2000’li yıllarda Los Candela adındaki grupta, Feyyaz Çakmak, Nilüfer Çakmak, piyanist Pepe Cursi ve caz gitarist Cem Nasuhoğlu ile birlikte Latin Amerika Şarkıları’nı caz doğaçlamalarla yorumlarken, şarkıcı olarak ve vurmalı çalgılarda görev aldı. Türkiye’nin ve dünyanın önemli müzisyenlerinin de katıldığı performanslarda bulundu. 2008 – 2013 yılları arasında Yüz Bin Yüz adındaki, 21. Yüzyılın Yüzleri’nin fotoğraf arşivini oluşturduğu, fotoğraf ve kültürler arası iletişim projesinde koordinatör olarak görev aldı. Aynı dönemde caz saksofoncusu Süha Otmanbölük‘ün, caz formundaki bestelerinden oluşan, ”Planet Jazzart” grubunun albümünde vurmalı çalgılar çaldı. Planet Jazzart albümünün, Yüz Bin Yüz projesi ekibiyle birlikte, Türkiye’den ve farklı dünya ülkelerinden binlerce insana ulaşmasını sağladı. 2013 yılından bugüne ”Ritm Her Yerde” adındaki, vurmalı çalgıların dünden bugüne hikayesini ele aldığı ve ritmin sadece müziğin değil, mimari, fizik, fotoğraf, mühendislik, aşçılık vs. diğer tüm disiplinlerin de konusu, yaşamın vazgeçilmez bir parçası olduğunu işlediği bağımsız bir araştırma olan, söyleşi, atölye, film, konser vs. etkinliklerle, elde ettiği deneyimleri insanlarla paylaştığı projeye devam etmektedir. 2015 yılı itibariyle ” Gelenekselden Günümüze Latin Amerika Şarkıları ” adındaki projede şarkıcı ve vurmalı çalgılarda, Ermenistanlı ünlü duduk sanatçısı Suren Asatryan ile beraber kurduğu ”Duduk Anatolia” adındaki projede de yine vurmalı çalgılarda, konser performanslarına devam etmektedir.

Andreas Metzler (Kontrbas):

1974’de Bern’de doğan Andreas Metzler, yerel ve uluslararası müzisyenlerle (Gary Smulyan, Dick Oatts, David Friedman, Tony Miceli, Okay Temiz, John Engels, Saskia Laroo, Michiel Borstlap, Patrick Manzecchi …) çalmıştır. 2004’te DUTCH JAZZ COMPETITION yarı finallerine Amsterdam’daki BIM-HUIS’de girmeyi başardı. Andreas birçok farklı grupla birlikte ve farklı stilde çalmıştır: 2006 yılından bu yana pek çok kulüp ve festivalde, Ton Art Ensemble (deneysel / avantgarde) Hamburg 1998, Shibly Band (worldmusic) Üsküp Akustik Festivali 2001, Nomy Rosenberg Trio 2009 ve daha niceleri. En yeni projesi Thomas Hilbrandie’nin MACROCOSMOS’u, gitar çalma ve Bartoks Mikrokosmos’la doğaçlamaya yöneliktir. 2015’ten beri İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor. Birkaç yıldan beri elektronik ve döngülerle birlikte “BASSOLUTIONS” (BASSOLUTIONS) da yapıyor.

Grubun üyelerine birçok ülkeden başka müzisyen de eşlik ediyor. Farklı müzikal geçmişleri bulunan sanatçılar dinleyicilere evrensel tınılarla dokunuyor. Değişik kültürlerin ritim, melodi ve enstrümanları dinleyiciye dünya müziğinin farklı yönlerini sunuyor. Müziklerinde en çok ön plana geçen şey doğaçlamanın şeffaflığı.